Higimull otsa ees, lõpetage see paanika ehk Son of A Peach!

Tootja: Cool Head Brew / Lehe Pruulikoda
Stiil: Berliner Weisse
Kangus: 4.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Lehe Pruulikoda koostöös põhjanaabrite Cool Head Brew'iga sai hakkama säärase laheda hapu õllega, mida üks kohalik õllespetsialist nimetas eba-õlleks, mida ilmselt armastaksid kõik mitte-õllesõbrad. Võin kinnitada, et seda virsikupojakest armastavad tõesti mitte väga suured õllesõbrad, ja armastan ka mina, teadatuntud õllekann-sabotöör. Selles jubedas berliner weisse laines, mis viimasel ajal lahti on põrutatud taevamanna küljest, on see õlu kahtlemata üks nauditavamaid kui meeldejäävamaid. Virsikuaias näeme, rsk!

Lahe pea, lahe pea! Haigur lendas üle laheda pea ja jättis õlale jälje oma vedelast siseolemusest. Põimuvalt laheda mullipea avantüristlik etendus päädib tihedasilmse mulli ja nakatavalt hägusa viskoossuse olelusvõitlusega.

Lõhnast koorub justkui värske virsiku lõtv ja lotendav nahk. Rõveküpsed sügisjoonikud ja nooruseuljuses granadilli viljad - lõhverdis paradiisiaia puuviljaosakonnas. Oma nägu julgevad näidata nii sidrun kui veriapelsin. Melon on natukene nukker ja häbelik, kuid leti tagant piilub temagi oma niiskete ja sätendavate silmadega. Nisuvine ja tossav kaheksajalg. Saladused ja kuulujutud.

Kui ma ütleksin, et see õlu maitseb nagu hapendatud virsikumahl, siis vist keegi väga vastu ei vaidleks, onju? Teisalt on sellele laktomaniakaalsusele kui puuviljase virsikuplahvatuse kõrval läbi kumamas üsna tore ja konkreetne nisune kehakene. Tillukene ja õhukene kehakene, ent siiski piisavalt veenev ning meelerahu paitav. Linnaselisust kui keha võiks võib-olla tõesti tsipa rohkem olla, kuigi saame ka nii hakkama. Ja säärane vuntsine ja käristav happelisus - tsitruselistel on taas käest ära läinud -, mis tõmbab suu kergelt ümmarguseks ja kipitama. Mänglev funkyness tõmbab pea/peo käima kuniks kellaseierid on kagus, päike tõuseb ning kukk kireb raskest südamest.

No on selline neetumalt vahva õlu!

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus