Taaskord aastakene vanem ehk Teine Aastapäev

Tootja: Tanker
Stiil: Foreign Stout
Kangus: 7.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Lisaks sellele, et SIP veini- ja õllepood (tegutseb nii Tallinna kui Tartu linnas) sai aasta vanemaks, lasid nad sellekski sünnipäevaks pruulida ühe tähtpäevaõlle. Esimeseks sünnipäevaks valmis mäletamistmööda mustlaspruulijatest Vaadiga koostöös (mis omakorda pruuliti koostöös Musta Lipsu pruulikojas) kergemeelne ja lustlik dubbel, mis on siinmail oma stiilis üks edevamaid näidisolesklejaid. Ega's teinegi aastapäev nukramalt ei saanud tulla ning möödunud aasta viimases pooles tuli pidupäeva vedelmonumendi osas appi Tanker, mis pruulis neile ütlemata vahva foreign stouti koos südantsoojendavalt suitsuste chipotle tšillidega. Suutäis suitsu ja tuld, ma ütlen teile. Kolmandaks aastapäevaks on latt ütlemata kõrgeks aetud. Vähemalt vaadihoidis!?

Tšilliõllele tavapäraselt, sõltumatute vaatluste põhjal järeldusi tehas, perutab šokolaadikarva vahusein horisondi turjale, jäädes vaevu-vaevu pudelisse kui klaasi. Vahukulpi ja kohe! Söön sind ära, vaht. Ära vahi! Seekord tõepoolest vedas. Liigagi ahvatlev vaatepilt. Karboniseeritus on samal ajal siiski viisakas ning ei krudise üleliia keele peal.

Aroomis on esmaseks kihiks tugev muskaatpähkel ja šokolaadiküpsised rosinatega. Tume šokolaad ja justkui rummis leotatud datli ja rosinad. Väga intensiivsed kuivatatud tumedad marjad. Kohupiimakeeks karamellisiirupiga. Esmalt siis pigem magus ja kerge. Tšilli hingab ja paljastab oma karge teravuse kui suitsususe. Väga soliidne, ja isegi võib-olla isegi liiga malbe. Taustal torgib kergelt metalne varjund, tolmune ja põlev ehituspraht, ent see mattub kõige muu lummava täidluse alla.

Kui nina meelitati kerge suitsususe ja soojendava näitemänguga, siis suus ja sealt allapoole peituvat elundkonda paitab mõnevõrra karmikäelisem ja tulelohetaolisem nihilism. Viisakas nihilism - ülikonnas ja lakk-kingadega. Esimesed sammud teeb üpriski mõrušokolaadine kissell, kuhu sisse peitub pelglikult lusikatäis vanillivahukoort ja mõned upsakad ploomid. Tšilli ise astub keele peal üsna soliidse ja rahuliku sammuga, rajades teed suitsusignaalidele. Kergelt mõrkjas suitsuparkinud ja mahlane teadaanne, mis lubab abivägede saabumist. Soojus on täpselt paika timmitud ning natukene vürtsisema kognitiivsusparabooliga ilmakodanikku ehmatada ei tohiks. See sama soojus jääb mõnusalt võbelema ning kannab sedasamust mõmisevat röstist ja šokolaadist mõtiskelu üsna pikalt ning tungivalt edasi. Pale paljastub alles maos, kus on omajagu jalgadega trampimist tunda, aga sedagi nii, et keegi jäädavalt vigastada ega sandiks ei jää.

Vahest natukene liiga kange õlu, millega terve Jaaniõhtu mööda saata, kuid paganama kindel on see, et grillliha kõrvale sobib see õlu nagu valatud. Rääkimata mõttest, et antud õlles kõlbaks ka liha marineerida, ja miks ka mitte veel natukene tšillit juurde lisada, sest vihmasajumisantroopias peab kuidagi ju sooja saama.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus