Säh, võta tükikene sünnipäevatorti ja ära kobise ehk Anniversary Barley Wine 2017

Tootja: Sori Brewing
Stiil: Barley Wine
Kangus: 11.6%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Sori Brewingu vaadiprogramm on Põhjala kõrval Eestis vist üks suurimaid. Pistavad nendesse vaatidesse imetabaseid vedelikke ning loodavad, et juhtub midagi veel imetabasemat ning seebist saab juust. Kunagi ammu mekkisin samuti nende Conca d'Orot, mis jättis sellised kahetised tunded ning suur vaimustus polnud selles kindlasti domineerivam külg. Tegelikult kui nüüd väga aus olla, siis proovisin paari nädala tagusel festivalil ära nende Sweet Mistressi burboonivaadi versiooni ning olin sellest vägagi köidetud. Juba eoses võin öelda, et see, konjakivaadis seisnud odravein, mille nad pruulisid ja hoiustasid vaatides oma teiseks sünnipäevaks, on väga hästi välja kukkunud. Oma vigadest on õpitud ja tundub, et ollakse üsna tihedas konkurentsis Põhjala barrel-aged õlledega.

Oh seda naeruvadinat ja spontaanseid kõkatusi, kui see tumedat mahagonivärvil kuut kandva vanamehe tuuleräsitud valgenenud juuksepahmakas suure kõrkuse ja valmisolekuga oma pea pudelist välja pistab. Närviliselt kord paremale vaadates, ja siis vasakule, imestades ja põrnitsedes, seejärel sügavalt sissehingates ja ohates, kaob ta taaskord vaikusesse selle maailma kainet igavust neelama.

Lõhnatundlad saavad millegi enneolematu osaliseks. Näkku hüppavad facehuggeri kombel eriti näljased ja hapumagusas punaveinis viimsepäeva ristimise osaliseks saanud rosinad. Et sa ennast siin väga lihtsasti ja kõhnana ei tunneks, siis lõhnaorkestris võtavad oma koha siis jässakatel tuubadel kuivanud suhkrustanud ploomid, kes oma jämeda toru kaudu torisevad plump ja plump. Konjak on peole kutsutud, ent tegemist on sedasorti laheda ja maheda selliga, kes oma suurega egoga sind kohe nurka ja pikali ei taha suruda. Aeglaselt ja rahulikult. Alkoholist hingust, märke sellest, et tegemist on siiski mõneti kangema vedelikuga, jagub aroomi piisavalt - samas maitsekalt ning mitte väga pealetükkivalt.

Susi sind maiasmokka söögu. Pikk ja silmarähmane iirisene unenägu koos mahlase metsmarjade toormoosi, vanillikaunade ja õdusalt parkinud puiduse kuivuse ja tanniinidega. Oooojaaa, konjakine iseloomuplahvatus on maitses omajagu julgem. Magus ja veniv karamelline vahepeatus diabeediperroonil. Lausa väga magus. Kui lõhnas noris alkohol kergelt tüli, siis maitsesse on saabunud singulaarsus ja puhas püha rahukolle. Marjane ja magus. Isegi säärane kerge veinine hapukus. Neetud rosinad! Leivasupp rosinate, ploomide ja datlitega - mida sinu hing rohkemat oskaks ihata?

Oleks siis kõik sünnipäevad nii head!?

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus