Lontkõrva tagasitulek ehk Suur Paks Mastif Cognac BA

Tootja: Lehe Pruulikoda
Stiil: Barley Wine
Kangus: 9.6%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Lehe Pruulikoja mastiffidest on taaskord üks lõbus sell üsna (sugu)küpseks saanud ning leidnud oma nunnu tee eriti härdatesse südametesse. Noh, mastifid on ju nii nunnud. Seda majesteetliku ajavormi on lausa nauditav vaadata tegutsemas. Kui sa arvasid, et tegemist on nüüd kahekõrvalise haugats-sabalisega, siis sa eksisid rängalt. Hoolimata oma suurest koeraarmastusest, teeb Lehe omajagu õlut. Üheks selliseks õlleks on Suur Paks Mastif, mis on raske ja aeglase loomuga odravein, mis astub ja astub. Vahel astub ka vaati. Varasemalt on festivalide raames astunud sherry vaati, ent nüüd mindi palju konkreetsemat teed ning astuti konjakivaati. Ja ajalugu räägib sellest nüüd edasi. Võib-olla ka vaikib. Aga miks peaks?

Mäletaksin, et tavaline mastif oli palju malbem ja ega ehtinud ennast seesuguse kuningliku mütsikesega. Küpsenud mastifi pea on väga tugev ja mõõdukalt kannatlik kui nõtke, laskumata häbelikult puhkeasendisse. Kleepuv vahuring jääb pikaks ajaks uudishimus lõõtsutama ning sabaga liputama. Tume ja häguselt kastanipruun silmvaade.

Lõhn nii väga ei reedagi, et õlu on näinud aupaklikku konjaki sekundaarset hingust. Eeskätt marjane ja pähkline. Selline sulnis kooskõla, kus kohtuvad murakad ja põldmarjad. Palju värskust ja mahlasust hingub. Sinule. Teisalt saab tunnetada kerget karamellisust kui venivat piimast iirisekommi, mis nõjatub säärase kentsaka ja nostalgiahõngulise viljakohvise buketi najale. Lõplikult vapustab rikkalik kuivatatud banaanide ja virsikute mänglev magushapukas krõbisev müsli. Alalhoitud troopilisus. Väga leebe ja valgustav. Ainult sinule.

Konjaki mekki on esmases maitses omajagu - rohkem kui lõhnas -, kuid lõpus taandub pigem soojuseks. Selline kallistav ja karvane soojus, mis kosutab eriti hästi külmadel talveõhtutel. Linnaseline keha tuleb hästi välja. Marjasus ja leivasus. Sõstrad. Keha on pigem sinna keskmaa suunas, kuid kleepuvust on tunda. Humal jääb hea ja parema taustale varju, ja maitses kalpsab selline lõbus ja nooliv karamelline-piimjas magusus. Järelmaitses on tunda kergemalt kamašokolaadi paitus. Teen endale pai. Kama teeb sulle pai. Mastif lakub su näppe. Suurushullustus.

Kaks mastifit panid alles hiljuti pead kokku ja sellest sündmusest muljetasin ma siin.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus