Friigitsirkus paradiisivärava astmetel ehk Birthday Bomb!

Tootja: Prairie Artisan Ales
Stiil: Imperial Stout
Kangus: 13.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer.

Ma mõtlesin päris pikka aega, et milline õlu sobiks kolmanda elatud aastakümne lõpu tähistamiseks. Õnneks juhatas ennast paar kuud tagasi minu kätte Prairie'i Birthday Bomb!, mis on nii öelda eriversioon nende klassikalisest Bomb!'ist. Originaalretsept oli juba niivõrd täiuslik oma rikkalikus šokolaadi, vanilje, kohvi ja tšilli temperamentsuses - kuidas seda küll veel taevalikumaks teha? Palju karamellisiirupit, veel rohkem kohvi ja lapsikut rõõmu. Pigem olen oma otsusega rahul, aga noh, see klassikaline Bomb! - saaks ainult seda veel kuskilt juurde.

Välimust koheselt apetiitseks nimetada ei tahaks, kuid see on enda mõtlematu tegevuse oma tagajärg. Järeldus on, et sadet antud õlle puhul välja valada ei soovita, sest see jääb kõiktumedasse lihtsalt hõljuma nagu kevadel pinnale kerkivad talisuplejad. Väga kleepuv. Isegi liiga. Klaasi küljed kattuvad kleepuvad pruunika massiga. Nii palju suhkruid. Kook, mis kook. Ja vahust võib siin ainult unistada.

Mul on teooria, et mõnest õllest võib saada kaloreid ja energiat, ilma sedasinast mekkimata. Palju potentsiaalset energiat. Sedavõrd rammus ja kõikehõlmav diabeetiline bukett. Jõhkerkakaone aevastus. Lumivalgukene pühib ära lavendliga lõhnastatud taskurätikuga. Rosinaleivane. Iiris ja vanilje. Lagritsane. Piimakohvine. Punased marjad. Muskaatpähkel. Tšilline teravus jääb siin koorma all kuidagi väga leebeks ja pakitseb ainult natukene nina tagumises osas. Ja selline tunne on, et kõht ongi juba täis.

Kiht ja veel rohkem kihte šokolaadi. Ja kaheksa kihti vanillise veniva meelega kohvi. Kohvi-kakao karamellikomm. Leivane. Mõnu tšilline mõrkjus ning tibatillukene urisev radiaator kurgus koos võimsa alkoholilohega. Konjakine uim ja soojus. Samamoodi lagritsat nagu lõhnas. Vahvad vahvlid karamellisiirupiga. Rohkem tumedamaid marju. Kõrbenud leivakoorik.

Kiitus ja au, et ülesandega on niivõrd hästi hakkama saadud. Üritati teha dessertõlut, ja saadigi sellega hakkama. Ja vägagi hästi. Sünnipäevatort.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus