Mitu kainet iirlast oli põhjaläinud laeval - mitte ühtegi ehk Death By Coconut

Tootja: Oskar Blues Brewery
Stiil: Porter
Kangus: 6.5%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Oskar Blues Brewery on kahtlemata üks ikoonilisemaid ja raudvaraväärsemaid käsitööõlle pruulikodasid teiselt poolt ookeani. Lisaks pikale ajaloole, teeb neid eripäraseks veel see, et nad on otsustanud oma õlle ainult purkides (ja suurtarbimiseks kegid siia maailma valla päästa. Ülejäänud väiketootjate maailm on selle vaimustusele suure hurraaga alles hiljuti kaasa hakanud liikuma. Ikoonid on pruulinud ikoonilise õlle. Juba ainuüksi kirjeldus kuivast ja sametisest iiripärasest porterist, kuhu on pruulimise käigust lisatud rikkalikult kookost kui parimat šokolaadi, paneb süljenäärmed jooksma nagu varakevadise vahtra ihupisarad.

Ohsatussu, ninnusse tungib selline alastamatu ja üsna käreda pärimisega laupäevahommikuse pohmase iirikohvi ja burbooni vanilli ekstrakti segune meeltesegadus. Alguse lõpp saab ju ikkagi kuskilt alguse. Kui vaid kõik iirlased oleksid tehtud šokolaadist nagu jänkud, siis nad leiaksid oma igaviku juba enne lihavõttepühi. Jah, sama nukralt rummine ja tantsisklev oled nagu see kottpükstes melanhoolne totu, kes on oma näo suhkruroo nektarist paiste nokkinud. Tohutu müür nagu too suur Hiina oma, paneb see piimašokolaadine lõppmäng sünapsid vangerdama. Andke veel, andke veel!

Lõhn tahab vägisi karidele jooksutada, arvestades, mida tegelikult maitse endas peidab. Magusaid ja kergeid troopilisema iseloomuga noote on siingi elemendis, ent lisaks tuleb üksjagu sellist kohvi ja kakaošokolaadi mõrudust, ja unes kergelt mõmisevat röstlinnase kimedust. Justkui laasiks hammaste vahel nõrutavat kookose viljaliha. Ei puudu siitki ka armastusväärne marjasus. Rösti on, magusust on, ja on ka seda marjast mahlasust, mis timmib selle niivõrd hästi paika. Kummardused mustsõstardele. Ja nemad kummardavad. Tervitan teid vastu!

Lõhna- kui maitsesfääre on tohutult palju ning enamgi veel. Keha võib-olla ootaks sellistel laiuskraadidel seilavalt porterilt natukene rohkem, kuigi see pole otseselt probleem. Ainus probleem on liiga lihtne joodavus. Isegi liiga. Isesulisev!

Leidke mulle part, andke mulle üks part!

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus