Kosmiliselt valgustatud jesuiidid ootamas liivadüünil küüti ehk Oude Geuze VAT 79

Tootja: Brouwerij F. Boon
Stiil: Gueuze
Kangus: 9.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer / Lambic.info

Booni nii öelda ühe anuma (täpsemalt foederi) hapuõlled kannavad oma nimes lühendit VAT (mitte segamini ajada võõrkeelse terminiga value added tax), millele järgneb sümboolne numbriline väärtus. Sellest seeriast on hetkeks juba mõnigi õlle välja tulnud ja enamasti pürgivad need kõrgele ja leiavad õllesõprade armastust kui poolehoidu. Eks ootused ole kõrged.

Antud auväärsest foederist number 79. on õlut juba talletatud aastast 1883, ja ühtlasi on see Booni kõige vanem foeder. Huvita faktina võib välja tuua selle, et 79. foeder kannab olulist rolli ka Geuze Mariage Parfait segus (kirjutasin sellest siin), mis on kahtlemata üks minu lemmik gueuzeid.

Klaasi keksleb orava sammul õunamahla laadne tumeoranž üsnagi sademene vedelik, mille peal marutab hakatuseks üsna tugev vahumütsikene. Selle maailma põhjatus põhjas toimub midagi maagilist. Vaikus.

Lõhnas krimpsutavad nägu tugevalt poolküpsed ja veel rohelised õunad. Üldse rikkalikult puuviljane. Taustal kumab samuti läbi karge valgesõstarde ja tikrite värskendav malbus. Tanniinisus. Parkinud puit ja nahk ning kerge vanillisus. Lustakalt päikeseküpsed ja ekstaasist higistavad naerusuised viinamarjad. Lõhnas antakse palju lubadusi. Väga palju lubadusi.

Maitses on esmalt väga tugevalt valitsevaks elemendiks mesine pähklisus, kuhu taha on peitu pugenud omajagu vanillisust ja tanniiniseid pahesid. Hapukust on tegelikult piisavalt, kuigi tõsisele hapusõbrale võib see magusapoolne inin veidikene närvidele käima hakata. Mõneti nagu suhkrustatud värske õunamahl. Sulnis karamelline ja marjane komplekssus, mis täidab päris laialdase maitseareaali alates hapust kuni magusama otsani. Õrnalt pähklileivane olemus, kuhu on heldekäeliselt sisse puistatud mangosid ja kergelt veel tooreid aprikoose.

Liug on pikk ning esiti malbe loomus kulmineerub alles maos, kus see omajagu kõrvetab. Happelisus, kuigi ka alkoholilohe pole just kõige malbemate isendite kategooriast - üllatavalt alkoholine gueuze, mis pole küll halb, kuid pigem veider nüanss sellist liiki õlle puhul. Karboniseeritus pole ka just kõige kergemapoolsem.

Olulise tähelepanekuna kindlasti see, et seda gueuzet tuleb juua mõnevõrra soojemal temperatuuril kui sobilik võiks olla sellise stiili puhul. Mulle endale avas see õlle end alles täielikult kuskil 14-15C juures. Sama hea näide on varemalt mainitud Geuze Mariage Parfait, mida ma eelistan ka mõnevõrra kõrgemal temperatuuril nautida.

Siia kõrvale sobib superhästi pehmem suitsujuust ja mõned lusikatäied paremat kalamarja.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus