Moskva-Piiteri rongi vagunisaatja kentsakad seiklused rööpadimensioonis ehk Bepakt & Bezakt

Tootja: Brouwerij de Molen
Stiil: Imperial Stout
Kangus: 9.7%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Endalgi imestuseks pole ma siin veel ühestki De Moleni õllest lähemalt rääkinud. No teate küll, need valge sildi ja punase või musta vahamütsiga pudelid, mis esiti maitsevad nagu odav Moldaavia (kohvi)liköör, kui olla vaadihoidiste maailmas veel kaunikesti kollanokk. Veider tragikoomika, mis ei maitse ligilähedaseltki sellele, mida etiketil kirjeldatud lubab. Rõvedalt kange kui kallis WC-poti puhastusvahend ja õllega pole siin ju kuidagi tegemist? Lõppeks puhkeb see maitseutoopia siiski õitsele ning nendest tunnetest on väga keeruline lahti lasta nii potil kui ilmsi. Kui iroonia jäi peidetuks, siis De Moleni vaadihoidised kui tavaseeria õlled on küllaltki delikaatsed isendid ja vajavad tihti teatud meelsust kui oskusi, enne kui nende maailma sukelduda. Pettuma peab samas väga harva.

Bepakt & Bezakt on burboonivaatides (burboon on domineeriv, kuid ma ei imestaks, kui osa sellest on reaalselt ka veinivaati näinud) küpsenud karge marjane ja kohvine täidlane kaera-stout, mis nagu oodata, liigutab oma stiilile iseäralikke piirjooni korralikult.

Sünkja depresiooni jalamile kasvab väärikas tumepruun kähar afrovaht, mis saadab kõik pilkajad otsemaid koju värisedes nutma. Mina olen siia tulnud, et teid valitseda ja ennast ümardama panna. Jäta või võta. Klaasi veeravad klõnksudes kallerdisega kaetud ebamäärased võõrkehad. Klõnks ja klõnks. Tunnistage üles! Kes keetis vagunisaatjast vahepeatuses sülti?

Kas keegi mainis hommikukohvi ning neljaviljahelbeputru vaarika ja sõstramoosiga? Rammus ja joovastav brunch. See koorene ja kreemini kohvitassikene koos iirisese burboonilaksuga on nii armas, et paneb lausa kihistama ning parema jalaga vastu lauajalga tonksama. Šokolaadiküpsis vahtrasiirupi, pähklite ja kuivatatud marjadega. Aroom on samal ajal magus, mõru kui hapu. Lausa vapustav.

Mentaalmarjasus, nuuks, nuuks. Jõhker-sulnis röstine kohv tammelaastude ja rukkileivale määritud kergelt mäendunud-käärinud põldmarja ja mustsõstra toormoosiga. Ooo burboon, läkita mu iha! Lagrits paneb sajaga lappama ning jätab endast maha laliseva nõdrameelse oiviku. Järellaine on tugevalt vürtsine ja burboonileegine ning kuivatab hingenatukest veel tublisti.

Koorejäätis jõhvikate ja astelpajumarjadega kõlab enese vastu peale sellist kogemust ja selle ajal, üsna edumeelse sammuna.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus