Kirsipuu armastusväärsuse rüpes ehk Bzart Kriekenlambiek Millésime (2012)

Tootja: Brouwerij Oud Beersel
Stiil: Fruit Lambic
Kangus: 7.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Tundub, et šampanjameetodil pruulitud õllest ei pääse seegikord. Just selle kuu alguses proovisin Bzarti õlleseeria kõige lihtsamat isendit Lambiek Millesime (2013 aastakäik), mis pole tegelikult üldse kõige lihtsakoelisem sell. Ja mis saab veel parem olla, kui sellele samale täiuslikkusele lisatakse liitri kohta juurde 400g kirsse (nagu üks õige kriek kunagi).

Täpselt, midagi väga mahlast ja armastusväärset!

Veeniveri ja mannavaht. Ülimalt sümmeetriline tiheda mulliga roosanunnu pea, mille kergelt lendlev ja paitav hellus püsib klaasis üsnagi pikka aega ning taandub soojaks ja kreemiseks naerurõngaks ümber põhjatuna näiva kirsipisara kolde.

Lõhna saab kõige paremini kokku võtta kui mandlikreem koos värske kirsimoosiga. Magus ja mahlane. Huvitaval kombel ka selline üleküpsenud banaani jahune imalus. Pistad põske ühe ja veel järgmise kirsi. Järele tuleb viimaks taas magusapoolne äädikane pralle, mis paneb silmi pööritama. Nii hea! Nii vaikne! Väga mahe ja mahlane. Taamal ka puuviljasus ja huvitavad vürtsid. Tõenäoliselt üks paremini lõhnavaid kirsi-lambicuid.

Hapu. Jah. Kindlasti. Piisavalt. Samas jällegi mitte liialt üle vindi, mis mulle väga meeldib. Kui paljud kriekid püüavad olla ütlemata teravalt hapud ja näkkuplahvatavalt mahlased, siis siin on seda kõike ja isegi enam. Mõõdukalt hapukirsine ja värskendavalt sõnnikune. Veoauto koormatäis tanniine ja puidust kuivust. Balansseerivalt tulevad maitses veel esile pohlad kui jõhvikad. Ja magusama otsa annab juurde raskelt karamelline koorekomm. Karboniseeritus on pigem tagasihoidlik ning see siidjas essents voolab üsna lihtsalt ja meeldivalt alla, jättes kurku kriipima antsaka vürtsika ja äädikase järellainetuse. Äärmiselt veiniliku maitsega kui näoga.

Kuna keha on piisavalt, siia kõrvale sobiks kas üks korralikult grillitud veisepõsk või pikalt küpsenud pardi rinnafilee.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus