Jumalate Mäe jalamil veinikannu kangutades ehk Green Walnut (2016)

Tootja: Brouwerij Oud Beersel
Stiil: Fruit Lambic
Kangus: 6.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer / Lambic.info

Viimasel ajal on mulle jäänud mulje, et õllede sisse üritatakse igasuguseid veidraid komponente lisada, alustades dollaritega ja lõpetades pullimunadega (hea, et keegi veel higiste sokkide varianti pole proovinud), et kasvatada kesvamärjukesele isetabane ja teistest erinev dimensioon. Keradest rääkides, siis meiegi maal üsna hästi esindatud Oud Beersel otsustas kasutada Kreeka pähklipuu tooreid vilju ning pruulida kahe noore (1 ja 2 aastane lambic) õlle seguna ühe võimsa ja eriskummalise avalduse. Eeskujuks siis mõneti prantslaste poolt palavalt armastatud vin de noix, mis on nö. kodukootud vein koos tooreste pähklipuu viljadega.

Õndsast õnnest lalisev pähklileotis peidab ennast üsnagi lakoonilise etiketi ja üldtoonides rohelise olemusega pudelisse. Klassi tõuseb lainetava vahukoorikuga kuldse tooniga ja esiti kihisev vedelik. Kergelt õlise viskoossusega.

Lõhnas on domineerivaks külluseks veiniäädikas kui peenhapu tsitruseliste mahl. Puidune karedus ja pragunev kuivus. Kaugelt veidrik mõrkjus, mis võib isegi olla toore pähkli vilja toore eksistentsi osa, kuigi jään selles osas vastuse võlgu. Lilleline. Kergelt marjane. Üldiselt pigem väga värskendava lõhnapalettiga.

Maitses, selles neelatavas sügavikus, kipuvad aprikoosid ja valged sõstrad oma lummusega pahviks lööma. Nii mahlane! Järellainena tuleb selline magus ja kergelt kipitav äädikakiht, mis võtab kurgu kurisema ja sääre värisema. Ja üha ilmsema nüansina paitab meeli küpse veinivaadi marjasusest ja tanniinidest läbi imbunud olemuse armastuse kõiksus. Kui ma vaid saaksin sündida viinamarjapõõsana pähklipuude rüpes ja näha revolutsiooni!

Võib-olla olid mu ootused natukene kõrgemad, ja tahtsin kogeda midagi tunduvalt vürtsisemat ja maisema mekiga, ent sellegipoolest on tegemist üsnagi hea ja tasakaalus noore/keskmiselt küpse lambicuga - komplitseeritust ja kihte on niivõrd palju. Kuna seda õlu pruuliti nö. ametlikult alles teist korda, siis ega keegi ei teagi, mis kuvandi see õlu näiteks 5 aasta pärast võib saada. Midagi põnevat võib juhtuda? Tõenäoliselt.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus