Kui Picasso trehvas Jeesusega ehk Foeder Cerise

Tootja: American Solera
Stiil: Sour/Wild Ale
Kangus: 5.5%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

American Solera on möödunud aastal Chase Healey (kes pole keegi muu kui Prairie Artisan Ales peapruulmeister - ehk selline kõva mees, kes seisab Bomb! ja Brett C retseptide taga) poolt asutatud "kõrvalprojekt", mis spetsialiseerub ainumalt hapude ja metsikute pärmikultuuride poolt vastu päid ja jalgu saanud õllede tootmisele. Ja õlled, mis ikka üksjagu aega enne foederites seisavad, kui nautimiseks välja paisatakse.

Hoolimata väga lühikesest eksisteerimise perioodist, on antud pruulikoda suutnud pruulida enda stiilis vägagi kõrgel positsioonil seisva õlle.

Foeder Cerise kohta räägivad nad ise nii:

Foeder Cerise is a sour golden ale brewed with a mix of brettanomyces and several different souring cultures. We then age it for six months on top of Montmorency Cherries. The flavors produced are sour cherry and cinnamon with a touch of Brett funk. This batch comes from our 30bbl Italian oak Foeders.

Abstraktse värvi virr-varrise etiketiga ahtasse pudelisse peidab ennast kergelt beežikas-roosa vedelikunatukene - oh kullakene, sind võiks ju palju rohkem olla.

Sa siililegi selge kaneeline kohupiima-õunakook koos helde lusikatäie metsmaasika- ja kirsimoosiga, ja sa õilis virsikukonserv - sa kiirgad nii armsalt lõhnatajude kaugusesse, jätte mind enese lummusesse. Õhuliselt palsamiäädikane ja tanniinine teravus. Pehkinud puit. Raskelt marjane ja janule ajav lõhn. Paljulubav! Lõhnas on tunda pidu! Lõhna osas meenutab väga ühte maailma parimat flandria punast Caractère Rouge'i, mida ma just hiljuti mekkisin ja kirjutasin oma kogemusest siin.

Kui lõhn oli üsnagi marjane ja kõige-kõigene, siis maitse on mõnevõrra tagasihoidlikum, kuid mitte sugugi pettumust valmistav. Intensiivne maasikane ja veidikene kirsine laine, mille tagalat pommitab piinliku pedantsusega kergelt vürtsine ja tanniinine sõjalind. Kerge lakto-põrgu koos magusa linnasekoorma innuga ja augustikaste varastelt korjatud värskete kirssidega. Ütlemata kerge ja tasakaalus. Mahlane ja plahvatav. Lõppu ei paistab tulevat. Maost sõidab üle sulnis happelaviin.

Pean tõdema, et päris tihti jääb mulle mõistatuseks, et miks osad õlled nii kõrgelt hinnatud on ning erinevates edetabelite kõrgetel kohtadel on. Maitsed on erinevad. Jah. Samas antud õlle puhul ma saan vägagi hästi aru, miks see on juhtunud: täiuslik komplektsus ja maitserikkus. Kuld pudelis!

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus