Idealismipuhang ehk Doesjel

Tootja: Brouwerij 3 Fonteinen
Stiil: Gueuze
Kangus: 6.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer / Lambic.info

Drie Fonteinen Doesjel is a blend of one, two, and three year old lambic that did not carbonate. It is essentially a geuze but is released as a "lazy" beer that may or may not eventually carbonate.

Kõlaks nagu jube praak, onju? Küsitav ja vastuoluline? Tegelikult hoopis teistsugune ja omapärasema mekiga, kui üks jumalakartlik vandersell võiks ihata. Isegi liialt palju ja võid teist enese eksistentsiga lausa solvata. Jätke meelde, et kui seda tabu vedelikku kuskil kohtate, siis olete ilmselt leidnud osakese oma elu mõttest. Või hetke, millest saab kõik omasoodu alguse.

Apelsinirõõmus ja taagavaba rõkkav jõgi, mille kallastel kasvavad kõrged ja võimsad igavikku sirguvad marjapuud. Tugevalt marjane ning kergelt nina kriipiv vürtsine krempel. Oi-oi, mida mu vana kärss tundma peab! Värsked trühvlid ja ülemöödunud sügise sarapuupähklid. Kergelt ka muskaatpähklit ja ingverikoort. Äädikat on tunda pigem tagasihoidlikult. Nii sulnis ja tasakaalus lõhnabukett.

Esimene tulemine oli maitse osas šokeeriv. Oled sa siider või hapuõlu? Maitse esmaspektrist on tugevalt kaaluval kohad puuviljad nagu õunad ja virsikud. Väga siidjas ning kerge. Midagi kasvab ja kasvab. Puidune kuivus ja tanniinide vürtsikus. Veoautokoormatäis vaniljet ja valgeid sõstraid. Samal ajal on kerge olla, teisalt jällegi päris jõhker ja hirmutav. Neela seesamune uhkus alla ja valmistu. Ma ei karda sind!

Hetkel on minu jaoks lambic-tüüpi õlledest kindlasti tegemist ühe lemmikteosega. Nii lõhna- ja maitseküllane, ent samas säilitades seesuguse värskendava ning kerge joodavuse. Kõik on superhästi paigas, mis on vahelduseks nii hea ning rahustav. Tulgu või lumi!

Varemalt olen mekkinud samalt pruulikojalt: Oude Geuze ja Oude Geuze Cuvée Armand & Gaston.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus