Argipäeva halluse taiesel värvidemängu jälgi ehk Caractère Rouge (2015)

Tootja: Brouwerij Rodenbach
Stiil: Flanders Red Ale
Kangus: 7.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Vahel on kuu lapergune ning ütlemata kaame misantroop ja siis jällegi taas oi kui ümar ja naerusuiselt oranži kirjukarva taevane armuõnne täis poeet. Rodenbachi õlled omavad seda teatavat eluarmastust kui jaatavust ning selle täiusliku elegantsi silmapiiri taju. Puhas armastus. Kompromissideta.

Kergelt vaskne punapea, kelle kõhus käib julmemat sorti pidu. Kord on tuukrid peal ja siis jälle merineitsid all, ja vastupidi. Ülimalt kihisev ja kiirelt kaduv peakene meenutab meelsamini sellist paremat šampanjat. Pigem siiski keskmise karboniseeritusega ja mullidest puhitud püandiga pidu kotti ei aeta.

Ütlen kohe ära, et lõhn on sellise suuremeelse õlle jaoks mõneti taas üsnagi tagasihoidlik. Esmalt lööb ninna sedavõrd mahe puidune ja kergelt magusapoolne vanillinoot ning alles siis tulevad riukalikud marjapõõsa dissidendid. Just see tunne, kui kesksuvisel leitsakutunnil poetad oma higise käe metsmaasikate rõõmsasse perre ning täidad enda kuivanud suu värskete ja mahlaste metsmaasikatega. Ja jõhvikad, kes üritavad sulle väga haput vingerpussi mängida.

See maitse virr-varr suudab mind alati üha uuesti ja uuesti üllatada. Raskelt dementne bukett vaarikatest ja küpsetest punakirssidest, kuhu lõppeks hiilib seltsi selline parajalt jõhker peotäis punasõstraid ja pohli. Ja oh sa sinder! Selline tubli supilusika täis sinika- ja metsmaasikamoosi su keele peale! Kui sa juhtud alguses arvama, et sa pääsed väga lihtsalt ning sind seekord äädikast säästetakse, siis sa eksid väga rängalt. Brutaalne veiniäädikane purssimine. Magu rõõmustab! Puidune kuivus ja tohutult armas-terav tanniinine vürtsikõdi. See äädikane ja tanniinine rõhuvus muutub viimasel astmel omajagu intensiivseks ning ei anna sulle enam ühekski hetkeks armu. Ja armu sa ei väärigi.

Võib-olla võib tundub see naljakas, ent ma suudan selle õlle vabalt pühadeõlle kategooriasse oma ütlemata vürtsise ja marjase olemusega lahtertada. Võta sa nüüd siia kõrvale üks kodus soolde aetud verivorstikene koos ehtsa mulgikapsa ja kõrvitsahoidisega, või siis mõnusalt kaneelist ja vanillist läbiimmutatud õunakoogitükikene. Neetumalt hea digestiiv kui objektiiv.

Ühte teist mitte üldsegi vähem vahvamat Rodenbachi mekkisin ka just hiljuti.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus