Suudlus läbi higise kasvuhoone akna ehk Must Kuld Colombia

Tootja: Põhjala
Stiil: Porter
Kangus: 7.8%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Must Kuld õllena on omajagu arenenud. Päris esimene tavaversioon kui Cherry jätsid pigem külmaks, ja nimetatud kirsiolluse olemus oli lausa vastumeelne. Tänaseks päevaks on saanud antud õlle põhiversioonist kui ka eriversioonidest (Cherry ja Kenya Coffee) väga korralikud õlled. Must Kuld (tavaversioon) on jätkuvalt auväärsel kohal ka Põhjala põhivalikus. Uue lisana perekonda on Colombia kohvi variant. Hoidke oma kohvitasse!

Klaasi ronib rohke urina ja kobisemise saatel peaaegu süsimust vedelik, mille pead katab üsna tagasihoidlik vahukirme. Kirmest ta sündis ja kirmeks ta jääbki.

Nii röstine ja põlenud. Maine ja sõnnikune aroom, mis kulmineerub kerge marjasusega. Põletatud maa ja tühjus. Kohvi on omajagu, ent üllatavalt hästi tasakaalus ning ei sõida õlle enda röstisest eksistentsis üle. Kerge suitsusus, ja kas ma tunnen õigesti? Peekon? Mesisus ja piimasus.

Karamelliseguse ja vahukoorese pähkli-iirisekommi ilanäärmeid tööpostile läkitav domineerivus. Seened! Muld? Toored pähklid. Kakao ja kõige ehtsam hommikune pätikohv. Mulks ja mulks. Natukene piima. Mõru nagu hammaste all krudisev kohvipaks. Mustsõstrane ja põldmarjane mahlane marjasus. Kergelt kakaošokolaadi. Keskmise kehaga mõrkjasmagus marjane ekstaas korda kaks koma seitse ruudus. Meeldivalt lihtne juua.

Šokolaadikook must have või kerge pikalt küpsetatud sea sisefilee.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus