Elumere lainetel ellu ürita jääda ehk Pannepot (2016)

Tootja: De Struise Brouwers
Stiil: Belgian Strong Ale
Kangus: 10.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Ma tegelikult üritasin meeleheitlikult paljastada subjekti rikkalike maitsenüansside taha peituvat vandenõuteooriat. Selline kerge puidusus kui tanniinisus oleks otsekui olemas, ent saladus on nii hästi säilitatud, et hoian lihtsalt peast kinni ning naudin seda pillerkaart. Ahjaa, õllest endast rääkides, siis on tegemist De Struise meistriteosega (nende kõige värskemaga!), mis sind kahtlemata külmaks ei jäta. Kas sa nüüd armastad või vihkad seda, see on täitsa sinu enda asi. Aga milleks vihata, kui saab armastada. Vihkamiseks on isegi raske põhjust leida.

Põlenud karamellipruuni karva vedeliku peakene on üsna närviline ning ei kesta siin hullunud maailmas liialt kaua. Peaaegu olematu karboniseeritus. Kõrbetuulte helk kümnekäsu marmori paistel.

Lõhnatundlaid kõigutab esmalt kergelt ebameeldiv atsetoonine ilming - ilmselge vihje, et jäta see nektaripudelikene veel mõneks ajaks seisma -, mis hingates muutub pigem valge viinamarja äädikaks, taustal resoneerimas šokolaadised hapukad röstinoodid. Hapupiimane, aga mitte viimane. Sa vürtsine mu meie. Ebanormaalselt palju kaneeli ja karedemoni. Kergelt kuivanud apelsinikoortega laagerdunud piparkoogitainas. Krõbisev muskaatpähkli puru. Kuivatatud mustsõstrad ja põldmarjad.

Kuradi-kuradi röstine. Kibe ja hapu. Portveiniliku koduaetud rosina-datliveini armuliku pilguga šokolaadine muhedik. Soe naeratus. Pigem küll sellise keskmise kehaga, ent maitsenüansse selletõttu nüüd väheks küll ei jää. Soojenedes tõusevad esile üpriski marjased noodid. Punasõstrad ja kreegid. Pähkli-rukkileiva tolmune järelmaitse. Väga vähesel määral kommisuhkrut ja (rosinatega) iirisekommi. Jällegi on sellise kanguse juures imekspandav, et alkoholi ennast pole maitses väga tunda. Kui ainult tulist hingust ja hiljem seda keerlevat maailmakest. Aga seda ei saa ju ometigi pahaks panna.

Digestiiv-õudusunenägu ehk eriti mahlane ja läbiimbunud Napoleoni koogitükikene või isegi kaks, et seda õndsust veel pikendada ning sügavustesse viia. Diabeeti sa kummarda.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus