Haara laimil sarvist ehk Key Lime Pie Gose

Tootja: Westbrook Brewing
Stiil: Gose
Kangus: 4.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Mõned aastad tagasi oli minu kõige esimeseks gose kogemuseks just sellesamuse Westbrooki pruulikoja stiilinimeline õlu, mis on üks kõrgemini hinnatuid õllesid maailmas (vähemalt antud stiilis).

Stiilipuhtal õllel on väga stiilipärane välimus: helekollane lonksukene päikest koos kiiresti lõimuva ja kaduva peakesega. Lõhnameeli paitab totter vanilli-laimine õunamoosi purukook. Seda nüüd küll eriskummalisel kujul, sest keegi pole näinud kunagi vedelal kujul kooki (va. Mexican Cake). Laktohullus. Küpsed suveõunad ja üleküpsenud karusmarjad. Vahukoorene. Koriander. Väga palju.

Seda ma kartsingi! Lõhn juba natukesehaaval reetis seda. Kaneel ja ahjuõunad. Nii magus ja vürtsine. Jõulud on ju ometigi ukse taga. Teistpidi on tunda nii mõnusalt tasakaalus ja värskendavat laimilimonaadi. Maitses on tunda ka kergelt soolasust ja selle tasaselt huuli janutama panevat kuivusetungi, kuid see jääb siiski väga hästi peitu puuviljase ja vanillise värskusepommi taha. Magushapukasvürtsikas. Ja värskendav! Liigagi.

Stiilipuhtusest on asi kummatigi väga kaugel. Aga keda see huvitab. Võib-olla isegi kerget ekstraktimoonutust on tunda. Sellegipoolest väga mitmekülgne ja lihtsalt hea.

Tohutu kogus vanilli ja tsitruseliste värskendavat teravust kallutavad mind kangesti Prantsuse šokolaadikoogi suunas. Ja üldse - magustoidu või koogi kõrval on see ütlemata härjasilma pihta õlu.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus