Kajakad ei nuta vastutuulde ehk Pannepot Reserva 2012

Tootja: De Struise Brouwers
Stiil: Belgian Strong Ale
Kangus: 10.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

De Struise nihutab piire ütlemata suure häbematusega. Kui piirid tunduvad väga hädised olevat, siis lõhutakse need maha ja ehitatakse veel suuremad ja võimsamad piirimüürid, millest teistel on juba omajagu raskem üle karata. Belgia mustpeade üks kahtlemata kuulsamaid leivanumbreid on õlu nimega Pannepot, mida võib leida vähemalt sajal erineval kujul - erinevad aastakäigud ning lugematud vaadiversioonid.

Koheva ja vahukommi kombel vänderdava mullimüriaadi alla peidab ennast kastanipruun ja kerge karboniseeringuga vedelik. Saatanliku kõleduse hingus.

Ninna tõuseb esiti vägagi tugeva burboonilik tendents, mis hingates eraldub üsnagi konkreetseks kui mitmekülgseks buketiks piimašokolaadist, pähklitest, vanadest headest lehmakommidest ning üleküpsenud punastest marjadest. Marjasus muutub aina esiletükkivamaks. Kaerane ja rukkine, magus-röstine. Kergelt isegi palsamiäädikane ja funky. Kangusest hoolimata on alkoholinüanss ütlemata hästi peidus.

Maitse on tegelikult tagasihoidlik. Pigem selline lihtsamapoolne ja kergelt vürtsine ning karamelline quadrupel. Kurku jääb rängalt tugevatundeline kriipiv vürtsine ja happeline seik, mis ei unusta ennast kuni klaasi täitva olemuse lõppnootideni. Lonks lonksu haaval rullub lahti põldmarjade ja küpsete mustikate mitmehäälne jorisemine. Siiski, siiski. Vaoshoitud õilishing. Oma kanguse kohta on tegemist väga lihtsasti joodava õllega.

Siia kõrvale on üsnagi mõnus noppida lõhe-ceviche'd koos röstitud rukkileivakestega või siis kergelt soolatud kurke koos marineeritud seentega.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus