Kui su kassil on komme üle tee kõndida, siis mine kristalle vaatama ehk Black Eyed King Imp

Tootja: BrewDog
Stiil: Imperial Stout
Kangus: 12.7%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Euroopa kästitööõllekultuuri üks algatajatest Brewdog, on alati üritanud kõike natukene teistmoodi teha ja olla kui mässumeelne teismeline, pannes oma vanemad hirmust ja segadusest värisema. Alustades ühisrahastusega oma tootmise laiendamise nimel ning lõpetades topistesse kaevunud õllepudelitega. Seekord on mehed (ja naised) võtnud eesmärgiks panna panna purki üks väga kange õlu - maailma kõige kangem purgiõlu. Harjumuspäraselt on purgis ju ikka väga lihtsad õlled. Ja rääkimata sellest, et kohalikud käsitööõlle sõbrad ei vaata purgile kui anumale väga hea pilguga.

Klaasi astub aeglasel ja kohmakal sammul peaaegu läbipaistmatu tumepruunikas vedelik, hoides tugevalt klaasist kinni ja ilmutamata ühtegi märki, et sel on soovi klaasist lahkuda. Pähe moodustub võimas pruun vahumüts, mis üsna kähku iseenda unustab ning paljastab eliksiiri tumeda olemuse.

Põleva turba ja tahmase saunatoa nõgine lagi. Röstisus kiirgab sugestiivselt. Datliliköör koos vaniljesaiakestega. Rukkileib koos pähklite, kuivatatud puuviljade ja pähklitega. Ja loomulikult kõige pesuehtsam Vietnami kohv, mille lõhna on pea võimatu unustada. Lõhnabukett on lausa vapustav.

Maitses tulevad esile raskelt šokolaadised ja viimse piirini (oled sa nüüd kohv või süsi!?) röstitud kohvioad. Suurel hulgal halastamatut vaniljet ning lustakalt siia tundmatusse ära eksinud karamellikomme. Kangusest hoolimata pole alkoholi maitset väga tunda. Kerge ärritav vürtsisus ja kõri paitav soojus. Soojenedes muutub šokolaadi nüanss väga ilmseks. Isegi natukene sellise odava šokolaadisiirupi laadseks ekstraktiks, mis pole küll halb, ent hakkab oma imalusega mõneti närvidele käima.

Hapude hapukirsside kompott koos vahukoore ja virsikulõikudega.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus