Ära karda jumalate raevu ehk Tempus Project - Phobos

Tootja: Beavertown / Oskar Blues Brewery
Stiil: Weizenbock
Kangus: 9.1%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Pikk jutt lühidalt ehk antud õlle kaksikvennast rääkisin ma siin.

Seegi, 8 kuud Madeira veini vaadis istunud weizenbock, ei jää oma välispidises väljendusoskuses kuidagi alla oma vennale, mis oli nii kohev ja sitke. Beežikas tihedate mullidega pea, mis jääb üsna pikaks ajaks kaunistama klaasisuud.

Lõhnatajudesse plahvatab küllaltki jõuline ja väljendusrikas marjane keeristorm, kuhu on ennast kiivalt mähkinud nii hapukasmagusad tumedad viinamarjad, punased sõstrad kui kergelt üleküpsenud karusmarjad. Tohutult tanniine kui ka veinised noodid ei tee olemist just väga lihtsaks. Taustal on samal ajal tunda siiski piisavalt vaadikokteili aluseks oleva õlle leivaseid ja banaaniseid noote. Kergelt isegi virsikut ja ananassi koore alust mõrkjust.

Kui ma Deimose puhul vingusin koletu segaduse ja kohati liigagi mitmekesise kui vastanduva olemuse pärast, siis siin on sedasamust rafineeritust kordades rohkem. Opressiivne veinivaadilik mõrkjus-hapukus-magusus koos kerge puidususe ja vaniljega. Suhu jääb väääääga pikaks ajaks mesine-hapukas-röstine mekk, mis ei taha vabatahtlikult kuhugi lahkuda. Kergelt isegi happeline ja väävline. Klassikalisest weizenbockist oleme me siin väga kaugel, ent samas on tegemist siiski millegi nii mõnusa ja nauditavaga.

Nagu minu lühikesest kokkuvõttest järeldada võib, siis Madeira vaadi versioon on mõneti paremini välja kukkunud ning läheb vast ajaga veel paremaks.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus