Ära puutu minu tagumikukirsi neitsilikust ehk Cuvée Soeur'ise

Tootja: Brouwerij De Leite
Stiil: Fruit Beer
Kangus: 8.5%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Viimati kui ma suve keskpaigas kirsipuude alla maandusin, siis aeg muutus väga suhteliseks ning küsitavaks, ja ma aina sõin ja sõin. Sõin neid mõnusalt mahlaseid ja hapusid kirsse. Kirsikividest moodustus minu kõrvale lausa eraldi mäekene, mida me tänasel päeval tunneme Suure-Kirsimäe nime all. Jah, mulle meeldivad kirsid - ja isegi natukene liiga palju.

Cuvée Soeur'ise pole just kõige tavalisem kriek. Küsimus on, et kas teda saab üldse nimetada kriekiks (põhjaks pole ju siiski lambic). Marjaõlu on ta kindlasti, seda ma võin teile kinnitada. Tegemist on triple tüüpi õllega, mis on mõneks ajaks veinivaati unustatud ning samal ajal, täitsa poolkogemata, on sinna juurde suratud fataalne kogus hapukasmagusaid kirsse. Paha pruulmeister arvas, et väga hea mõte on sinna ka sõberpoiss Laktobatsill oma tegude järele mõtlema panna.

Tulemuseks on selline väga huvitav ja kahtlemata maailmarahu ja tasakaalukust sümboliseeriv musternäidis. Poliitiline korrektsus kuubis. Ümaralt puidune kui tanniinine. Kreemjas. Kergelt linnaseline. Köhatus. Alkohol lööb vasaraga näkku. Marjane. Martsipan ja pruun suhkur. Pudelist välja kallates jääb vedeliku pinnale jonnakalt vangerdav ja taaruv roosa peanupukene. Suured mullid. Suured teod. Budistlik õlu! Jeesus Kristus nutab ja aevastab. Tanniinid. Palju. Sobib.

Tasakaal on igavene. Tegelikult väga huvitav "kriek", sest peale tolle marjasuse on siia peitu pugenud ka üsna palju sellist päris-õllest nägu kui tegu.

Sprotid koos soolavõi ja värskelt ahjust tulnud saiaga. Lihtsus. See on võlusõna.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus