Tõelised mehed ei krigista hambaid kui nad näevad kuuvalguses libajänest ehk Geuze Mariage Parfait 2011

Tootja: Brouwerij F. Boon
Stiil: Gueuze
Kangus: 8.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Booniga seoses on see helge mälestus, et nende kõige lihtlabasem gueuze oli üks esimestest lambicutest kui hapuõlledest, mida ma umbkaudu 4 aastat tagasi esmakordselt proovisin. Päris rõve kogemus oli see esimene kord. See jõhker kevadine noor asfalt ja hobusesõnniku vänge eeterlik olemus võtsid lausa silmad märjaks. Üsna halb. Aga siin ma olen. Ilmselt vanadus teeb pehmeks. Jumalik jook. Võrratu hape. Jooks seda vee asemel kui vaid saaks!

Ninna kõrguv väävline õunaäädika essents ei lollita ja annab üsna konkreetse aimduse, mida järgnevad lõhna kui maitsekihid sellesamuse kehatu ohvri närviaistingutesse lisaks toob. Mannaergutäis hapuoblikaid ja kusest tilkuv joodikpüksiäär. Igas jõhkardis on peidus tema helgem pool. Kehkjalt mesine ja lilleline, sisse nagu ka kerget magushapukat metsikut ploomi, kuid siis - mõtle vaid. Jõhker tanniinipurakas virutab ninalõpmetesse. Justkui keegi oleks väikese tammekese siia ära uputanud.

Maitses voogab hakatuseks vastu pehkinud-puidune kuivus koos kerge marjase ja äädikase palettiga - nagu jooks väga pikalt vaati unustatud Lõuna-Itaalia valget. Tige tikker ja imelik mari. Tikrid on tegelikult päris toored. Toore tikri koor. Võib-olla naabri Mari. Tanniinid on siingi väga domineerivad. Kurku jääb pikalt kipitama mõnus vürtsine hapukasmagus järelkaja. Koos pärmiga tuleb maitsesse kui ninna üsna stereotüüpne higine tekk kui sitane hein. Brutaalne kuivus. Ma vist nägin kuskil kauguses oaasi kumamas. Tahaksin liiva peale süüa!

Kes otsib väga puhast ja lihtsat, hapukas-happelist õlut, sellele sobib pigem see kõige lihtlabasem Booni gueuze natukene paremini. Antud õlu on tükiti komplektsem ja sobib pikemaks mekutamiseks kui elu järele mõtlemiseks. Lambicu kohta üllatavalt kange, ent lõhnas kui maitses on see piir kombekalt paigas ning ei hakka kuidagi väga häirima.

Hing ihaldab siia kõrvale ühte eriti krehvtist ja tummist köömnejuustu. Teeks tuju kohe veel palju paremaks.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus