Lugu sellest kuidas Rahko peitis ajasügavustesse kogu maailma põdrasamblikunatukese ehk Poro

Tootja: Õllenaut / Humalove
Stiil: Spice/Herb/Vegetable
Kangus: 10.0%
Vaata lähemalt: Untappd / Ratebeer

Poro on õlu, mis on kogemus. On õlled, mis on õlled, ja on õlled mis on kogemused. Kogemus, mis sind kindlasti külma ei jäta. Vihkad või armastad. Tõenäoliselt mõlemat. Friigikas. Napakas õlu! Samblikuvein. Joodamatu samblaleotis! Maohape! Ära lollita ennast, sa tõenäoliselt vihkad ennast kui seda õlut.

Tegemist küllaltki noore Soome mustlaspruulikoja Humalove ja Saue humalakunnide Õllenaudi ühispruuliga. Karakteri ja dekadentliku iseloomu annab enamjaolt jõhker, meelikõverdavates kogustes, hariliku põdrasambliku ja Islandi käokõrva kasutamine. Ürtiderohke, kuivanud kõdu ja põdraokse - ja jah, täpselt sinna suunas.

Pean tõdema, et kui õhinal seda õlut varakevadisel TCBW 2016 festivalil proovisin, siis kogu selle muu virr-varri kõrval kui sees jättis ta mind pigem neutraalseks. Armastuseks esimest silmapilgus ma seda kohtumist ei nimetaks. Mütoloogiline kangelane Rahko on nii aega kui õlut edasi keeranud, tehes sellest õllest midagi ütlemata kangelaslikku. Pea pool aastat hiljem leiab aset meie kompromissitu taaskohtumine. Mainimata ei saa jätta ka meie vahepealseid sööste ja taaskohtumiserõõme.

Mõru ja alkoholine. Samblane mõrudus on jätkuvalt väga domineeriv. Pehkinud puit ja higine tundra. Värskelt kütitud põhjapõdra korjus külmunud maapinnal - viimased kaootilised hingetõmbed. Teisalt on mängulise rolli enda kätte saanud marjad ja kesksuviselt pooltoored mahlaõunad. Kõik kujutletavad sõstrad, peotäis pohli ja helgelt huikab isegi malbe karusmarja ja pihlaka sonaat. Hägune ja läbipaistmatu nagu segunenud õunamahl. Karboniseering puudub täielikult. Sambliku essents ja vein.

Kellel veel mõned pudeli kuskil keldris paremat aega ootamas on, siis nende avamisega tõenäoliselt kiirustama ei pea. Arenguruumi on piisavalt ning pudelil märgitud 2017 kuupäeva silmas pidades kuhugi kiirustada pole vaja.

Serveerida koos noore gruyére'i või goudaga ja värske ploomimoosiga.

Ja nii leidsidki oma eksistentsiaalse lõpu kogu selle maailma põdrasamblikud. Otsas. Igaveseks.

Eelnevad postitused:

comments powered by Disqus